Birželio 3 d. pavakarę į Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčią susirinko didelis būrys (kiek daugiau nei 150) jaunųjų muzikantų. Mokiniai atvyko iš Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazijos, Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos, Ukmergės meno mokyklos, Biržų V. Jakubėno, Panevėžio miesto ir rajono (Krekenavos, Ramygalos ir Naujamiesčio sk.) ir Kėdainių muzikos mokyklų. Čia, po Radvilų laikus menančios šventovės skliautais vyko XII-ojo tarptautinio festivalio „Skambėk, jaunyste“ vaikų ir jaunimo simfoninio orkestro (meno vadovas ir dirigentas Kęstutis Plančiūnas) koncertas.

2004 m. Panevėžio rajono muzikos mokyklos direktorės Laimos Plančiūnienės iniciatyva suburtas kolektyvas kiekvienais metais vykstančios kūrybinės stovyklos metu parengia po naują koncertinę programą, kurią pristato įvairių Lietuvos miestų ir miestelių klausytojams. Šių metų koncertinė programa skirta 500 m. Reformacijos jubiliejui ir Tėvo dienai.

Klausytojus ir atlikėjus pasveikino Lietuvos evangelikų reformatų Kėdainių ir Panevėžio parapijų administratorius kunigas Raimondas Stankevičius, pristatydamas penkis Reformacijos šūkius. Vaikų ir jaunimo simfoninis orkestras kartu su partneriais – soliste Laima Česlauskaite (sopranas), choru iš Didžiosios Britanijos One voice (vad. G.Ellis), Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos mišriu jaunimo choru (vad.: J. Grobova, V. Lapėnienė) ir Panevėžio rajono muzikos mokyklos jungtiniu jaunių choru (vad.: V. Nevulienė, V. Kirpotienė, J. Garbaliauskienė) – atliko A. Ketelbey, J. Rutter, E.Marricone, V.Kernagio, V.Miškinio ir kt. autorių kūrinius.

Šiltas orkestro skambesys, darniai skambantys choristų balsai sukūrė šviesos ir optimizmo kupiną nuotaiką. Skambėję kūriniai ne kontrastavo tarpusavyje savo nuotaikomis, bet subtiliai papildė vienas kitą ir sumaniai kūrė emocinę koncerto kulminaciją. Atrodė, jog laikas valandai sustojo, o visatos centras atsidūrė čia, po bažnyčios skliautais. Muzikos skleidžiama šviesa nebetilpo erdvėje ir pro atviras duris veržėsi laukan, į saulėtą šeštadienio pavakarės senamiestį…

Birželio 4 d. ši programa buvo atlikta ir Bistrampolio dvare (Panevėžio r.).

Už patirtą muzikavimo džiaugsmą ir galimybę juo pasidalinti su klausytojais dėkojame XII-ąjį tarptautinį festivalį „Skambėk, jaunyste“ organizavusiai Panevėžio r. muzikos mokyklai, festivalio globėjui Panevėžio r. savivaldybės merui p. Povilui Žaguniui, rėmėjams ir partneriams.

Tikimės, jog šis gražus bei prasmingas festivalis ir ateityje dovanos mums visiems daugybę šviesių, džiugių akimirkų.

Daugiau įspūdingų nuotraukų galite peržiūrėti Evangelikų reformatų Bažnyčios svetainėje arba „Facebook“ puslapyje.

Giedrė Kaziukonienė

Nuotraukos: Audronės Risakovienės

www.ref.lt